Wyobraź sobie, że wielki, pneumatyczny młot spada z iście piekielną siłą 300 ton na ostrze noża, które wychodzi z tego bez szwanku. Jak doskonała musi być stal, z której ręcznie wykuto taki nóż! Okazuje się, że dla 25 i 26 generacji kowali z kuźni Kasumi nie ma rzeczy niemożliwych. Przykładem są wyśmienicie ostre noże z serii H.M., których klingi znaczone są wgłębieniami powstałymi po uderzeniach kowalskiego młota.
Wysokowęglowa stal VG-10, z której słynie Kasumi, tworzy ostrza będące obiektem pożądania kucharzy o międzynarodowej sławie. Te pozornie skromne noże potrafią zachować ostrość przez, minimum, 10-12 tygodni nawet wtedy, gdy używa się ich kilka godzin dziennie. Musisz tylko pamiętać, by noże H.M. ostrzyć na wysokiej jakości kamieniach i kroić nimi na japońskich deskach syntetycznych Asahi lub Hasegawa.
Seria H.M. Kasumi ma rękojeść z żywicy poliacetalowej, która nie wyśliźnie się z wilgotnej dłoni, a przy tym jest odporna na wilgoć, czy kwasy.
Nasz ekspert poleca noże do wykrawania z linii H.M. profesjonalistom i pasjonatom gotowania, którzy szukają niezwykle funkcjonalnego ostrza na całe dekady.
Obejrzyj film o nożach Kasumi H.M. i ich młotkowanych ostrzach, które wyglądają tak, jakby je pokrywały krople rosy. Film znajdziesz poniżej.
NÓŻ DO PORCJOWANIA
MIĘSA BEZ KOŚCI,
PIECZENI I WĘDLIN
NÓŻ DO FILETOWANIA
RÓŻNYCH TYPÓW MIĘS
NÓŻ DO FILETOWANIA
RÓZNYCH GATUNKÓW RYB
Poniżej:
- jak dbać o japońskie noże Kasumi
- na czym i jak ostrzyć noże z Japonii
- co dobrać do noży H.M.
OSTRZ NA KAMIENIACH
CERAMICZNYCH LUB
SYNTETYCZNYCH
ZALECAMY JAPOŃSKIE
DESKI DO KROJENIA
PRZECHOWUJ NA
LISTWACH LUB PULPITACH
MAGNETYCZNYCH
NIE KRÓJ MIĘSA
Z KOŚCIĄ
NIE KRÓJ
MROŻONEK
NIE MYJ
W ZMYWARCE
Nasz ekspert dobrze gada, bo:
- jest pasjonatem japońskich noży
- ma ponad 30 lat doświadczenia w branży
- testuje każdy sprzęt, który mamy w sklepie