• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Garnki z powłoką PVD - Mepra i studio Pininfarina tworzą kuchenne cuda

Są w życiu przestrzenie, w których raz za razem ktoś przekracza granice. I to bardzo radykalnie. Oczywiście, musi to być ktoś niezwykle odważny, wyjątkowo odporny na pospolite myślenie większości. Taki ktoś, zrywając z ustaloną normą, odmienia rzeczywistość. Takie wizjonerstwo wymaga gigantycznej wiary w to, że ma się rację. I tyle. I z tą racją nikt nie na prawa dyskutować. Z takiego właśnie założenia wyszła włoska Mepra, producent naczyń, sztućców i akcesoriów barowych. Zaangażowała do współpracy jedno ze słynniejszych studiów projektowych świata, Pininfarinę i do wszystkiego wyposażyła swoje garnki w powłokę PVD.

Producent
Seria
Cena

 

Wiele więcej niż luksus

Kolekcja unikatowych, kolorowych, stalowych naczyń Stile by Pininfarina, marki Mepra, to zupełnie nowy krok, albo i skok, w kuchenną przestrzeń dla ludzi super wymagających. Nie doceni ich każdy statystyczny gotujący. Ale na nim, nie ukrywajmy, Meprze absolutnie nie zależy. Pininfarinie zresztą też nie.

Niewtajemniczonych z przyjemnością uświadomimy, że studio Pininfarina od 1930 roku regularnie „popełnia” spektakularne projekty najsłynniejszych super samochodów świata. Stale współpracuje, m.in., z Ferrari, dla którego stworzyła grubo ponad 50 projektów jeżdżących po świecie samochodów (do tego dochodzi jakaś olbrzymia ilość projektów studyjnych).

Trzeba lepszej rekomendacji czegoś, co jest legendą samą w sobie? A to, że Polacy pewnie o naczyniach Stile by Pininfarina dowiadują się dopiero teraz, o Polakach, nie projektantach odpowiednio świadczy.

 

Genialnie wybarwiane naczynia z kosmiczną powłoką

Mepra mówi bez ogródek - „Koniec byle jakiej kuchni”. Robimy skok w kolejny wiek.

Garnki z kolekcji Oro, Nero i Bronzo to naczynia ze stali. Każdy, kto zna się nieco na technologiach, stwierdzi, że tej stali coś „dolega”, bo jest, wbrew swej stalowej naturze kolorowa. Głębokie, wyraziste kolory, nakładane na stalowe naczynia Stile by Pininfarina, uzyskano za sprawą powłoki PVD. By ją ze stalą połączyć, Mepra nie ucieka się do galwanizacji, czy platerowania. Za to nakłada PVD w próżni, w gigantycznych temperaturach. W efekcie stal i powłoka stają się jednym. Dzięki temu naczynia z kolekcji Stile stały się niezwykle odporne na zarysowania, kwasy, zasady, nie blakną przez dekady (powłoka ma twardość ok. 70 HRC w skali Rockwella!).

Powłoki PVD mają mnóstwo zalet, o których piszemy przy każdy produkcie. Warto, byś wiedział, że spotyka się je, m.in., w przemyśle kosmicznym.