Najlżejsze żeliwne naczynia świata – to japoński wynalazek, który nie ma sobie równych. Dotychczas żeliwne garnki były masywne i dużo ważyły. Japońska firma SSC, właściciel marki Unilloy, postanowiła podjąć się naprawdę trudnego zadania i stworzyć lekkie, a bardzo wytrzymale żeliwne garnki. Dzięki niewielkiej wadze garnków Unillloy, każdy gotujący uniesie je bez kłopotu.
Te urocze, tworzone przez japońskich rzemieślników, zaprojektował słynny Komin Yamada, designer noży Global.
Choć żeliwne garnki Unilloy są nawet i o połowę lżejsze niż tradycyjne naczynia z żeliwa, a tym samym ich ścianki i dno są cieńsze (odpowiednio - 2 mm i 2,5 mm) genialnie szybko przewodzą ciepło i kierują je w głąb potrawy. W efekcie jedzenie smakuje zjawiskowo, wielorako, intrygująco. Nawet zwykłe, pospolite ziemniaki nabierają nadzwyczajnego wyrazu. Sprawdziliśmy i przepadliśmy z kretesem! Teraz Unilloy na stałe zagościł w naszej kuchni.
Pokrywki mają wewnątrz lamelki, specjalnie wypustki, dzięki którym para krąży w naczyniu, po czym skrapla się na nich. Krople spadają z jednakową siłą i częstotliwością na przygotowywaną potrawę. W efekcie jej smak jest wybitny, a wszystkie witaminy zostają zachowane w potrawie, która jest świetnie nawilżona. Musisz tego spróbować!
Wewnątrz naczyń z żeliwa Unilloy znajduje się naprawdę niezawodna powłoka nieprzywierająca. Gotowanie, duszenie, pieczenie, czy smażenie w tych garnkach to czysta przyjemność. Wszystko idzie łatwo, niejako samo. Czujesz, że garnek wręcz pomaga w kuchennych popisach.
Dodatkowy atut powłoki, która ma identyczny kolor w środku garnka, jak i na zewnątrz - myje się ją błyskawicznie. Oczywiście, zawsze ręcznie. Żeliwo Unilloy nie może trafić do zmywarki. Ale za to może trafić na każdą znaną człowiekowi kuchenkę - od gazu, przez kuchnię elektryczną, po indukcję. Na każdej pokaże, co potrafi.
Kolejna wielka zaleta żeliwnych garnków Unilloy - mogą po nie sięgać alergicy. To świetna wiadomość dla tych, którzy mają wrażliwy przewód pokarmowy i ciągle zmagają się z przeróżnego typu dolegliwościami.
GARNEK DO
WSZYSTKICH TYPÓW ZUP
GARNEK DO
PIECZENI
GARNEK DO GULASZU,
POTRAW JEDNOGARNKOWYCH
GARNEK DO SMAŻENIA
RYB I MIĘS
GARNEK DO
GOTOWANIA WARZYW
GARNEK DO
DUSZENIA POTRAW
GARNEK DO
BIGOSU I BOGRACZU
GARNEK DO
ZAPIEKANEK
GARNEK DO POTRAW
WEGETARIAŃSKICH I WEGAŃSKICH
GARNEK DO
PECZENIA CHLEBA
NA KUCHNIĘ
GAZOWĄ
NA KUCHNIĘ
ELEKTRYCZNĄ
NA KUCHNIĘ
CERAMICZNĄ
NA KUCHNIĘ
INDUKCYJNĄ
DO PIEKARNIKA
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Poniżej znajdziesz sporo ważnych informacji. Od wielu lat sprawdzamy i testujemy żeliwne garnki, więc wiemy o nich naprawdę wiele. Chętnie dzielimy się wiedzą, pasją i doświadczeniami.
Jak Japończycy to zrobili, że, bądź co bądź, delikatne uchwyty wysokich garnków Unilloy w niedużym stopniu nagrzewają się podczas nawet dość długiego gotowania, pozostanie to ich tajemnicą. W przypadku niskich garnków uchwyty nagrzewają się zdecydowanie mocniej. Warto użyć rękawicy.
Gotowaliśmy obiad całe 40 minut, a uchwyt był przez cały czas przyjemnie ciepły, ale nie gorący. Stalowy uchwyt pokrywki, niestety, nagrzewa się. Tu potrzeba rękawicy kuchennej.
Fenomen tych projektowanych przez słynnego designera, Komina Yamadę, uchwytów jest to, że można wygodnie zawieszać na nich pokrywkę (w przypadku wysokich garnków).
STOSUJ DREWNIANE
UTENSYLIA
STOSUJ SYNTETYCZNE
UTENSYLIA
NIE PRZEKRACZAJ
50-60% MOCY PALNIKA
NIE WŁĄCZAJ
FUNKCJI BOOST
NIE UŻYWAJ OSTRYCH
SZCZOTEK i GĄBEK
NIE MYJ
W ZMYWARCE
PRZECHOWUJ
POTRAWY W LODÓWCE
MAX. 24 GODZINY
UŻYWAJ RĘKAWIC
KUCHENNYCH