• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Nagradzane, designerskie naczynia Stile Mepra, stworzone przez studio Pininfarina

Stalowe garnki mogą wyglądać pospolicie. I dość często, ku przerażeniu estetów, tak wyglądają. Mogą też wyglądać dobrze lub nawet zjawiskowo. Założenie jest tu proste. Nie chodzi tylko o funkcjonalność. Nawet całkiem prosty rondel, czy garnek może wyglądać, jak, przysłowiowy, milion złotych. I to właśnie osiągnęła znana włoska marka Mepra, słynąca ze stalowych naczyń, kiedy zaangażowała do stworzenia kolekcji naczyń znanego designera, Stefano Negri, projektanta studio Pininfarina. Wtedy stało się coś zupełnie wyjątkowego. Seria garnków i rondli Stile by Pininfarina to dowód na to, że i naczynia mogą zachwycać, nawet, jeśli powstały z klasycznej stali.

Producent
Seria
Cena

 

To nie są garnki do chowania w półce

Niektórzy poczuli ciarki wędrujące szeregiem wzdłuż kręgosłupa, gdy przeczytali nazwę studio Pininfarina widoczną na uchwytach słynnych włoskich garnków i pokrywek. Inni zachwycili się ich designem, nie mając pojęcia, czym jest studio Pininfarina.

Stąd pojmiemy się zaszczytnej roli i uświadomimy niewiedzących. Pininfarina od 1930 roku projektuje najsłynniejsze modele Ferrari i kultowe BMW, Rolls Royce, genialne jachty, przeróżne budynki, pociągi, samoloty, meble i temu podobne cuda. Nade wszystko kojarzona jest jednak z motoryzacją. Każdy projekt studio Pininfarina zwala z nóg i nie pozwala o sobie zapomnieć. I takich mistrzów formy zatrudniła włoska Mepra, by zaprojektowali dla niej serię naczyń. Trzeba jeszcze jakiejś rekomendacji?

 

Stile by Pininfarina - podstawowa kolekcja luksusowych naczyń

Stalowe naczynia z serii Stile by Pininfarina powstały, jak dumnie głosi ich nazwa, ze stali. Czyli zasadniczo są klasycznymi garnkami o mocnym dnie. Ale ich design sprawia, że nie da się od nich oderwać wzroku. Minimalizm, harmonia, genialne proporcje - jest w tych garnkach, wokach i patelniach coś magicznego. Przyznaj, że trudno ich nie chcieć.

Niewątpliwie dużą rolę odgrywa też rozpoznawalna czcionka logo studio Pininfarina. Patrzysz na nią i czujesz, że skądś ją znasz.

 

Garnki nie tylko dla facetów

Owszem, faceci szaleją na punkcie studio Pininfarina, więc trzeba liczyć się z tym, że dla nich naczynia z tym znanym logo będą obiektem pożądania. Niemniej, jak sprawdziliśmy, te designerskie garnki gotują doskonale. Tak, jak powinny.