• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Naczynia miedziane i pseudo-miedziane, czyli jak mądrze wydać pieniądze

Nie wszystko złoto, co się świeci. Dotyczy to też miedzianych naczyń. Dziś zmierzymy się z problemem tzw. garnków i patelni z miedzi, które udają z lepszym, czy gorszym skutkiem prawdziwe miedziane naczynia.

Jest na rynku, co przykre, coraz więcej producentów, którzy usiłują wmówić naiwnym Klientom, że ich „miedziane” garnki, czy patelnie „z miedzi” to faktycznie miedziane naczynia z krwi i kości, czyli najwyższej klasy. I wielu w to wierzy, łudząc się, że za 300, czy 500 zł kupią cały zestaw miedzianych naczyń. Nic bardziej błędnego. Oryginalne garnki, czy patelnie najlepszych światowych producentów potrafią kosztować nawet i kilka tysięcy złotych za sztukę.

I nie ma w powyższym przesady. Miedziane naczynia są jednymi z najdroższych na świecie z racji nieprawdopodobnej żywotności materiału. Do tego dochodzi ręczna produkcja, skomplikowany proces technologiczny i całe dekady, czy wręcz wieki doświadczeń producenta, który na miedzi zjadł zęby.

Zestawiając to z bardzo tanim towarem oferowanym przez sieciowe markety, czy nawet czasem, co straszne, przez znanych producentów, można żyć w przeświadczeniu, że coś tu potężnie nie gra.

W naszym filmie Krystian szczegółowo opowie, jak niektórzy producenci oszukują Klientów, oferując im „pomiedziowane”, czy miedzio-podobne garnki i patelnie. Dowiesz się, na co uważać.

Produkty powiązane z filmem