Trufle kojarzą się wielu z wyjątkowo ekskluzywną potrawą, która gości tylko w restauracjach klasy Premium. Idąc tym tropem, każde danie przygotowane w garnku w kolorze białych trufli z automatu powinno zyskać na jakości. I jeśli w przypadku różnych naczyń takie stwierdzenie byłoby zwykłym naciąganiem faktów, to, co podasz w żeliwnym, owalnym, czy okrągły garnku Staub z kolekcji White Truffle, od razu stanie się legendarne. Bo te wyśmienite, tworzone z kucharzami, którzy zdobyli gwiazdki Michelin’a garnki potrafią odmienić każdą potrawę. Żeliwo wzmacnia smaki tak, że to, co zwykłe i pozornie pospolite, staje się intrygująco nowe. Spróbuj!
Jak już napisaliśmy - żeliwne brytfanny Staub, które pokrywa doskonałej jakości powłoka zapobiegająca przywieraniu, spełnią się zarówno w roli naczynia do pieczenia, jak i gotowania. I nie ma zupełnie, najzupełniej znaczenia, co życzysz sobie w nich przygotować, bo żeliwo Staub potrafi zrobić, dosłownie, wszystko. Od pieczeni, zapiekanek, przez zupy, po sosy, ciasta, czy nawet delikatne desery. Można w nim serwować lody, jeśli ktoś ma na to ochotę. Można też potraktować żeliwny, owalny garnek jako przenośną lodówkę – wstawiasz do środka butelki piwa, czy lemoniady, obsypujesz je kostkami lodu, a żeliwo długo podtrzymuje temperaturę. Sprawdziliśmy. Działa.
Żeliwne brytfanny, czy owalne garnki (jak kto woli) pozwolą Ci przygotować potrawy o wyśmienitym smaku i nadzwyczajnym aromacie. Żeliwo ma taką intrygującą właściwość - wzmacnia smaki potraw. To prawdziwe przeżycie, spróbować pieczeni, chleba, czy zupy z żeliwnego garnka. Masz wrażenie, że wszystko smakuje trzy razy mocniej, wyraźniej i ciekawiej. Bo tak właśnie jest.
Dodatkowo - w przypadku żeliwnych naczyń francuskiej marki Staub genialnie sprawdzają się też doskonale nawilżające potrawę pokrywki. Zostały obmyślone przez kucharzy z gwiazdkami Michelin’a, więc mistrzów nad mistrzami. Specjalne wypustki w pokrywkach sprawiają, że para skrapla się równomiernie i spada (niczym deszcz) na każdy centymetr kwadratowy potrawy. Również dzięki temu zabiegowi żeliwo generuje smaki, o jakich wielu się nie śniło.
Europejczycy nie wpadli (na razie) na pomysł, jak stworzyć lekkie żeliwne naczynia. Potrafią to Japończycy. Europejskie żeliwne garnki, które są warte uwagi, czyli nie stworzono ich z niewiadomego pochodzenia, podejrzanego materiału, są ciężkie. I tyle. Ale za to mamy gwarancje, że wytrwają z nami przez całe dekady, albo i całe życie. Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że żeliwne naczynia Staub przekazywane są z pokolenia na pokolenie.
Niektórzy twierdzą, że potężna, a czasem wręcz szokująca waga żeliwnych naczyń dyskwalifikuje je. Szkoda wielka, bo do wagi można się przyzwyczaić. Chyba, że ktoś ma problemy zdrowotne, które nie pozwalają używać tak ciężkich naczyń. Ale i tu jest rozwiązanie - można sięgnąć po japońskie żeliwne garnki Unilloy.
…dzwoń, pisz, pytaj, bo wiemy o żeliwie Staub niemal wszystko. Testujemy je od długich lat, przygotowaliśmy w okrągłych i owalnych garnkach i brytfannach niemal wszystkie najbardziej popularne potrawy. I chętnie podzielimy się naszą wiedzą.
A jeśli masz do nas, do Cieszyna, niedaleko, wpadnij do studio, a będziesz mógł wypróbować genialne naczynia Staub.