Po co kiedyś mężczyzna nosił chusteczkę? Po to, by w krytycznej sytuacji podsunąć ją damie. Po co mężczyźnie była zapalniczka? By podać damie ogień, gdy ta chciała zapalić wytworną cygaretkę. Po co był mężczyźnie scyzoryk? By uratować damę z opresji i być przygotowanym na każdą losową sytuację. To był świat pełen szarmanckich facetów.
Teraz jest gorzej i trudniej. Damy są bardzo samodzielne. Mają jednorazowe chusteczki i zapalniczki, a samo palenie wychodzi z mody. Ale za to nie każda ma przy sobie… japoński składany nóż typu folder. Gdy dama bezradnie rozłoży ręce, kiedy złamie się obcas, a przed biznesowym spotkaniem zobaczy snującą się z kostiumu nitkę, wtedy Ty przyjdziesz jej z pomocą…
Kiedy w dramatycznej, czy nawet całkiem zwykłej sytuacji wyjmiesz z kieszeni składany nożyk, folder Mcusta, staniesz się niekwestionowanym bohaterem każdej akcji. Jeśli masz w sobie ducha prawdziwego szarmanckiego romantyka, dołącz do grona pasjonatów japońskich noży folder.
Chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat noża Sengoku Black Micarta Damascus, czytaj poniżej. Nasz specjalista, Krystian, chętnie wprowadzi Cię świat przepięknych miniatur japońskiego kowalstwa, niezrównanych folderów Mcusta.
Obejrzyj nasz film o tych małych, precyzyjnych, a zdumiewających dziełach rąk mistrzów marki Mcusta. Znajdziesz go poniżej.
NA WYPRAWY,
WYCIECZKI
DLA
WĘDKARZY
DO ROBÓTEK
RĘCZNYCH
DLA
MODELARZY
DO WAŻNYCH
LISTÓW
DO OTWIERANIA
WYCZEKIWANYCH PACZEK
ŻEBY BYŁ
POD RĘKĄ
Poniżej:
- jak dbać o japońskie noże folder Mcusta
- na czym i jak ostrzyć noże z Japonii
- co dobrać do składanych noży folder
OSTRZ NA KAMIENIACH
CERAMICZNYCH LUB
SYNTETYCZNYCH
ZALECAMY JAPOŃSKIE
DESKI DO KROJENIA
NIE KRÓJ MIĘSA
Z KOŚCIĄ
NIE KRÓJ
MROŻONEK
NIE MYJ
W ZMYWARCE
Nasz ekspert dobrze gada, bo:
- jest pasjonatem japońskich noży
- ma ponad 30 lat doświadczenia w branży
- testuje każdy sprzęt, który mamy w sklepie
Micarta to niezwykły kompozyt, z którego powstały rękojeści niektórych japońskich noży folder marki Mcusta. Micarta pojawiła się dość dawno, bo na początku XX wieku, ale do dziś cieszy się popularnością.
Micarta, czyli płótno łączone z żywicami, które prasowane jest pod ogromnym ciśnieniem, ma sporo zalet: