• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Luksusowe noże japońskie Miyabi - piękniejsze niż na zdjęciu

Ortodoksyjne noże japońskie są, z reguły, dość ascetyczne, nieco powściągliwe w estetyce. Nie dość na tym – stal, z której są wykuwane, często króluje w danej kuźni od całych dekad, a mistrzom tradycyjnego kowalstwa nie przychodzi do głów, by zmieniać coś w formie noży, czy metodach obróbki samej stali. Kontrastuje z tym bardzo znacząco jedna z młodszych na rynku japońskich noży marek - Miyabi. Jej noże są popisami estetyki, arcydziełami sztuki nowoczesnego kowalstwa, które korzysta całymi garściami z wiedzy dawnych mistrzów. Miyabi wyróżnia się na każdym kroku.

 Na dole strony znajdziesz nasze filmy - koniecznie obejrzyj!

Japońskie noże Miyabi - piękno, ostrość i nieśmiertelna dusza Kraju Kwitnącej Wiśni

Oswój dzikie ostrza noży z kolekcji Miyabi 5000 FCD

Noże, które podbiją każde serce - Miyabi 5000 MCD

Popisowe, najostrzejsze noże marki Miyabi - seria 5000 MCD Black 67

Jak kroi damasceński, japoński nóż Miyabi 5000 MCD Black 67?

Jak ostrzyć japońskie noże na kamieniach ceramicznych? PODSTAWY

Minimalistyczna odsłona japońskich noży Miyabi - kolekcja 4000 FC

Japońskie noże Miyabi, czyli arcydzieła ze stali proszkowej

Japońska marka Miyabi rozumiejąc, że samą, wyjątkową estetyką noży nie podbije się świata, postawiła, m.in., na genialnej ostrości proszkową stal Microcabridge. Do tego potrzeba było jeszcze wielowiekowej wiedzy mistrzów tradycyjnego kowalstwa, którą zmyślnie połączono z ultra nowoczesną metalurgią. I na dodatek musiała powstać taka kuźnia, jakiej w Japonii jeszcze nie było. Kuźnia, w której mogły zajść wszystkie niezbędne procesy technologiczne, by w efekcie pojawiły się na świecie doskonałe noże, ostrością przypominające lub nawet i przekraczające ostrość klasycznych, ortodoksyjnych japońskich noży.

Noże Miyabi - niespotykana ostrość

Można śmiało powiedzieć, że to, co udało się marce Miyabi, jest nie do powtórzenia. W niezwykle nowoczesnej kuźni w japońskim Seki powstają noże, które jakością i ostrością mogą swobodnie konkurować z nożami kosztującymi klika, czy nawet kilkanaście tysięcy złotych za sztukę. Jednym z przykładów niech będzie nadzwyczaj malownicza linia 132-warstowych noży Miyabi 5000 MCD Black. Najdroższy z noży tej linii wyceniany jest na, około, 2000 zł (stan na rok 2017), a wg wiedzy fachowców powinien kosztować przynajmniej 2-3 razy więcej. Na tym, między innymi, polega fenomen marki Miyabi. Ma zasoby i możliwości tworzenia przepięknych, zupełnie unikatowych noży w przystępnych cenach.

Marka, która ciągle ewoluuje i odkrywa ostrzejsze noże

Miyabi ciągle poszukuje i szokuje. Raz po raz pojawiają się jakieś zupełnie niepowtarzalne noże, które od razu podbijają świat, czy to z racji niezwykłej perfekcji wykonania, czy ponadprzeciętnej ostrości lub też twardości stali, która jest o krok ledwie w tyle w stosunku do twardości diamentu. I cały czas mówimy tu o nożach kutych przy stałym udziale człowieka. To nie węglik cyrkonu, czy inna kosmiczna technologia, ale klasyczna, ultra wysokowęglowa stal, która niejako przekroczyła swoje właściwości, stając się wielokrotnie lepszą, ostrzejszą odsłoną samej siebie.

Wyjątkowość marki Miaybi polega na tym, że jest od początku do końca japońska, choć jej właścicielem jest niemiecki koncern Zwilling (dla nieświadomych – jeden z największych koncernów na świecie, który uczył Europę gotować, bo powstał w 1731 roku). Wielowiekowa wiedza Japończyków odnośnie kucia mistrzowskich, perfekcyjnych noży, wsparta zapleczem potężnego koncernu sprawiła, że marka Miyabi mogła rozwinąć skrzydła i w zjawiskowy sposób poszerzyła pojęcie japońskiego noża.