Japońskie noże Miyabi 6000 MCT od dawna uchodzą za synonim perfekcyjnej jakości. Doceniane nie tylko przez mistrzów dalekowschodniej kuchni, zachwycają również europejskich miłośników gotowania.
Japońska marka Miyabi zrewolucjonizowała świat metalurgii, wypuszczając na rynek noże, które – co zdumiewające – z powodzeniem konkurują ostrością z nożami kilkukrotnie od nich droższymi. Wpływ na to ma hartowana w lodzie wysokowęglowa, proszkowa stal MicroCabridge® MC63, z której kuje się te mistrzowskie noże.
Połączenie setek lat kowalskiej tradycji japońskiego miasta Seki oraz nowoczesnych metod pozyskiwania wysokogatunkowej stali zaowocowało stworzeniem ultraostrych noży, które mają twardość na poziomie 63 stopni HRC w skali Rockwella. Nasz specjalista, pasjonat japońskich noży, uznaje ich ostrość za perfekcyjną. Co niesamowite, te noże możesz ostrzyć nawet raz na 12-16 tygodni. Musisz tylko wiedzieć, że do ostrzenia tych wyjątkowych noży posłużą Ci kamienie syntetyczne. Pamiętaj również, by kroić na deskach z dobrze wysezonowanego drewna, czy specjalnych, japońskich deskach dedykowanych sushi-masterom.
Stylowy wygląd linii trójwarstwowych, młotkowanych noży Miyabi 6000 MCT podkreślają charakterystyczne wgłębienia znajdujące się na całej długości ostrza - to ślady po uderzeniach kowalskiego młota. Ostrze wygląda nieziemsko – w części jest polerowane, w części lekko matowe.
Ostrze i uchwyt noża Shotoh, czyli 13-centymetrowego noża uniwersalnego, zostały harmonijnie zaprojektowane, stanowiąc unikatową oraz idealnie skomponowaną całość. Rękojeść wykonana z afrykańskiego drewna Cocobolo jest prawdziwym dziełem sztuki. Zapewnia pełną kontrolę nad nożem i ułatwia wykonanie perfekcyjnych cięć.
Linia 6000 MCT to prawdziwy przebój marki Miyabi. Luksusowe, niezwykle piękne i bardzo rozsądnie wycenione, jak na swoje doskonałe właściwości, noże z tej linii ciągle fascynują zarówno profesjonalistów, jak i amatorów gotowania.
Nóż uniwersalny nadaje się idealnie do mniej wymagających i delikatniejszych czynności - krojenia, rozdrabniania niewielkich kawałków mięsa bez kości, niedużych warzyw i owoców.
NÓŻ DO KROJENIA
NIEWIELKICH WARZYW
I OWOCÓW
NÓŻ DO OBIERANIA
WARZYW I OWOCÓW
NÓŻ DO DEKORACYJNEGO
KROJENIA I FOOD DESIGNU
NÓŻ DO KROJENIA
SERA, POMIDORÓW
I WĘDLIN
NÓŻ DO KROJENIA
MIĘSA W KOSTKĘ
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
Poniżej znajdziesz sporo ważnych informacji. Sprawdzamy i testujemy sprzęt, więc wiemy o nim naprawdę wiele. Chętnie dzielimy się wiedzą, pasją i doświadczeniami.
To, jak ostra potrafi być stal opracowana przez markę Miyabi, stało się już legendarne w świecie japońskich noży. Ale, jeśli mówić o stali MicroCabridge MC63, z której wykuto rdzeń młotkowanych noży 6000 MCT, wszystko, co było wcześniej, wydaje się być ledwie wprawką, wstępem do prawdziwej sztuki kowalstwa.
3-warstwowe noże z młotkowanej linii 6000 MCT są ekstremalnie ostre i, co tu dużo mówić, szokująco tanie, jak na ostrza tej klasy. Ukochane i przez kucharzy i przez gotujących całego świata noże 6000 MCT marki Miyabi kuszą też afrykańskim drewnem Cocobolo, z którego powstała malownicza rękojeść.
Wszystkie noże mistrzowskie, mające twardość od 63 stopnie HRC w skali Rockwella w górę – w tym i noże Miyabi z linii 6000 MCT – są tak twarde, że należy je ostrzyć wyłącznie na kamieniach z dodatkami syntetyków. Tradycyjne kamienie ceramiczne zetrą się bardzo szybko w kontakcie z tak twardymi nożami, a ich ostrza, niestety, nie zyskają maksimum swoich możliwości.
Nie musisz bać się ostrzenia japońskich noży na kamieniach syntetycznych, gdyż jest to umiejętność, którą opanujesz w kilkanaście minut. By jednak nie przeprowadzać prób na luksusowych nożach z linii 6000 MCT, warto użyć do testów starego noża. Pamiętaj, by kamień był zawsze wilgotny i być ostrzyć na całej jego powierzchni – ostrz ruchem od siebie i do siebie.
OSTRZ NA KAMIENIACH
CERAMICZNYCH LUB
SYNTETYCZNYCH
KRÓJ NA DESKACH
Z DREWNA
PRZECHOWUJ NA
LISTWACH LUB PULPITACH
MAGNETYCZNYCH
NIE KRÓJ MIĘSA
Z KOŚCIĄ
NIE KRÓJ
MROŻONEK
NIE MYJ
W ZMYWARCE