• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Artykuły O japońskich nożach leksykon noży

Jak oprawiać ryby - czyli o niezastąpionym nożu Deba

Świat japońskich noży zapełniają przeróżne indywidua. Jednym z nich jest prawdziwy nożowy zawodnik wagi ciężkiej - nóż Deba, który nie ma sobie równych.

Czytaj więcej

Japońskie noże dla mięsożerców

Japońska tradycja kulinarna niechętnie korzysta z noży do mięsa. Jest niewiele japońskich marek, które tworzą noże do filetowania i trybowania, carvingu, czy porcjowania.

Czytaj więcej

Ofensywa na warzywa, czyli ortodoksyjne noże do szatkowania - Nakiri, Bunka i Edo Usuba

Jeśli jesteś zapamiętałym warzywożercą, nie wyobrażasz sobie życia bez zieleniny, czy też należysz do grona wegetarian lub wegan, trafiłeś w nożową przestrzeń w sam raz dla siebie.

Czytaj więcej

Czy trzeba kupić specjalny nóż do sushi, sashimi i owoców morza?

W sieci krąży wiele nieprawdziwych opinii na temat noży do sushi. Wielu twierdzi, że wystarczy zwykły nóż, by zastąpił prawdziwe japońskie ostrze. Nie ma w tym krztyny prawdy.

Czytaj więcej

Co potrafi japoński nóż Gyutoh, czyli szef kuchni w ostrym wydaniu

Nie przypadkiem nóż kucharza nazywany jest nożem szefa kuchni. Bo on niejako szefuje wszystkim innym nożom. Wypełnia - można swobodnie powiedzieć - 90% kuchennych zadań.

Czytaj więcej

Japońskie noże do pieczywa, czyli cuda się zdarzają

Japończycy stworzyli noże niemal do wszystkiego. Wynaleźli ostrza, na widok których można wytrzeszczyć oczy ze zdumienia. Ale, co ciekawe, tradycyjne kuźnie nie tworzą noży do pieczywa.

Czytaj więcej

Na ile uniwersalny jest nóż uniwersalny?

Nóż uniwersalny to wyrzutek w świecie noży. Ciągle i ciągle nie wie, czym ma się zająć, czym powinien się stać. Można powiedzieć o nim, że to taka kuchenna sierotka.

Czytaj więcej

Nóż Santoku - lewa ręka szefa kuchni

Santoku to dość przebiegły nóż. Od wieków usiłuje rywalizować z nożem kucharza i wypchnąć go z jego dominującej pozycji w kuchni. Na razie jednak nie bardzo mu to wychodzi.

Czytaj więcej