• WSPARCIE DLA NASZYCH KLIENTÓW
  • AUTORSKIE TESTY SPRZĘTU
  • 30 LAT DOŚWIADCZENIA W BRANŻY
  • Każda paczka jest ubezpieczona
  • Każda wysyłka gratis

Duńskie, nieprzywierające naczynia marki Scanpan zmieniają gotowanie

Gotowanie w nowoczesnych garnkach z powłokami nieprzywierającymi to zupełnie nowe, intrygujące kulinarne doświadczenie. Doświadczenie tym ciekawsze, gdy wykorzystasz potencjał duńskich, tytanowych naczyń klasy Premium. Znana ze swoich doskonałych technologii i innowacyjnych powłok nieprzywierających marka Scanpan oferuje kilka linii świetnych garnków tytanowych. Dzięki zastosowaniu dwóch różnego typu powłok tytanowo-ceramicznych marka Scanpan jest ceniona zarówno w świecie profesjonalistów, jak i amatorów gotowania w domu.

 Na dole strony znajdziesz film o powłoce duńskich naczyń.

Nieprzywierające naczynia do znakomitego gotowania - sprawdź markę Scanpan

Z czego składa się pomysłowa, modularna seria naczyń TechnIQ Scanpan

O konstrukcji naczyń TechnIQ marki Scanpan i tytanowej powłoce Stratanium Plus

Naczynia dla alergików, czyli czego unikać, a z czego możesz korzystać

Powłoki Stratanium i Stratanium Plus

W duńskich tytanowych garnkach z kolekcji CTX, TechnIQ i HaptIQ znajdziesz zaawansowane powłoki nieprzywierające - Stratanium oraz Stratanium Plus. W obu przypadkach są to nieprzywierające 5-warstwowe, tytanowo-ceramiczne powłoki. Osadzone są na ekstremalnie twardym podłożu, a poszczególne warstwy tytanu wzmacniane są naprzemiennie małymi i dużymi drobinami ceramiki. W efekcie Scanpan stworzył zupełnie nową powłokę tytanową, która jest aż o 30% mocniejsza i trwalsza od klasycznych, tytanowych powłok dostępnych na rynku.

Obie powłoki różnią detale. Stratanium jest bardziej połyskliwą, nieco mniej chropowatą, niż Stratanium Plus powłoką. Jest nieco delikatniejsza, choć nie da się tego doświadczyć bez długich testów, czyli dynamicznego korzystania z garnków wyposażonych w obie powłoki.

Powłoka Stratanium, którą znajdziesz w lini CTX, przeznaczona jest dla tych, którzy gotują w domu. W mniejszym stopniu dla profesjonalistów. Z kolei bardziej chropowata powłoka Stratanium Plus, jeszcze mocniejsza od swojej starszej siostry, znajduje się w naczyniach HaptIQ oraz TechnIQ, które dedykowane są, nade wszystko, zawodowym kucharzom i bardzo wymagającym gotującym.

Stratanium Plus ma jeszcze jedną olbrzymią zaletę - potrafi wzmacniać smaki, co było dotychczas zarezerwowane dla naczyń, czy patelni z żeliwa, żelaza i miedzi.

Powłoki bezpieczne dla zdrowia

Scanpan jako pierwszy wśród cenionych na świecie producentów naczyń opracował tytanowe, nieprzywierające powłoki bez PFOA i PFOS, czyli kwasów i związków niezwykle szkodliwych dla zdrowia. Co niezwykłe, dopiero kilka lat po Scanpanie Unia Europejska zabroniła używania powłok mających w sobie związki PFOA. Można powiedzieć, że duński producent jest prekursorem w dziedzinie dbałości o zdrowe powłoki tytanowe.

Oczywiście i najnowsze garnki tytanowe z powłokami Scanpana, Stratanium i Stratanium Plus pozbawione są wszelkich szkodliwych substancji, stąd mogą z nich bez obaw korzystać alergicy, dzieci, starsze osoby, ludzie po poważnych operacjach, będący w trakcie rekonwalescencji i ci, którzy cierpią na zespół jelita drażliwego.

Dwie sprawdzone konstrukcje naczyń

Duński producent od wielu lat korzysta ze swoich sprawdzonych wynalazków. Jego garnki z powłoką tytanową powstają albo z recyklingowanego eko-aluminium, które pokrywane jest powłokami nieprzywierającymi (linia TechnIQ) oraz 3-warstwowych szkieletów, gdzie pomiędzy dwoma warstwami stali szlachetnej mieści się warstwa aluminium, która ma za zadanie doskonale dystrybuować ciepło od środka, po brzegi (serie HaptIQ oraz CTX).

Rzecz jasna, nie musisz obawiać się tytanowych naczyń stworzonych na szkielecie z recyklingowanego aluminium. Scanpan dba o to, by na etapie produkcji oczyścić aluminium tak, żeby nie zawierało żadnych szkodliwych dla zdrowia i środowiska naturalnego substancji. Naczynia z wlewanego ręcznie do form i tłoczonego eko-aluminium są pokryte 5-warstwową, bardzo twardą, odporną na ścieranie i uszkodzenia powłoką tytanowo-ceramiczną, więc potrawy nie mają kontaktu z eko-aluminium.

Garnki tytanowe na wszelkiego typu kuchenki i do piekarnika

Wszystkie garnki z powłoką tytanową marki Scanpan, które zobaczysz w naszym sklepie, nadają się do używania na każdym typie kuchenki, wraz z indukcją. Możesz w nich również piec i zapiekać potrawy w piekarniku - do temperatury 260 stopni Celsjusza. Dusisz, pieczesz, podpiekasz, a nawet i obsmażasz potrawy z minimalną ilością tłuszczu.